x

MSH 2K - METALSHIELD HARD

MSH 2K - METALSHIELD HARD

TANIM : Poliüretan reçine esaslı, çift bileşenli , korozyon önleyici pigmentler içeren bir astar ve ara kat  boyadır. A1 alev almaz özellikte olup Sağlam ve pas önleyici bir tabaka oluşturmaktadır. Oluşturduğu çapraz bağlanma sayesinde son derece kuvvetli kaplamalar oluşturmaktadır. Fiziksel ve kimyasal direnci son derece yüksektir. Isı izolasyonu, korozyon direncinin tek üründe buluştuğu çok kuvvetli bir kaplamadır.
 
KULLANIM ALANLARI : Sanayide, liman ve tesislerde , çelik yüzeylerde, beton yüzeylerde , köprülerde, otomobil şaselerinde, tanklarda, ısı izolasyonu istenilen metal yüzeylerde , su altı ve su üstü kesimlerde, asit, baz gibi kimyasal maddelere maruz kalan metal ve beton yüzeylerde, içme suyu tanlarında kullanılabilmektedir.
 
ÇÖZÜCÜ : Solvent – Poliüretan  tiner
 
GÖRÜNÜM : Mat
 
RENKLER : Katalog Renkleri
 
AMBALAJ : 19,8 + 0,2  kg 
 
DEPOLAMA : Malzeme serin ve kuru yerde saklanmalı, malzeme kaplarının kapakları daima kapalı olmalıdır. +5 derecenin üzerinde muhafaza edilmesi uygun olacaktır. Uygun şartlarda depolama ömrü 1 yıldır.
 
BOYA HAZIRLAMA : Kullanmadan önce mutlaka karıştırmalıyız.  Açık ambalajlar kullanılmamalıdır ve tedarikçi ile temasa geçilmelidir.

YÜZEY HAZIRLIĞI : Uygulanacak yüzey yağdan, kirden arındırmalıdır. Bu ürün uygulanmasında yüzey temizliğinin iyi olmadığı durumda yüksek performans sergilemektedir. Ancak yüzeydeki katı parçalat ve tabakalar mutlaka yüzeyden arındırılmalıdır.
 
UYGULAMA ISISI : Hava ve yüzey ısısının +5 ile +30 arasında olmasına dikkat edilmelidir.Bağıl nem değerlerinde sıcaklık kadar önemlidir.Yüzey sıcaklığı çiğlenme noktasının en az 3 °C üstü olmalıdır.
 
UYGULAMA ŞEKLİ : Aırless veya havalı  tabanca ile
 
UYGULAMA : Boyanacak yüzey hazırlığı yapıldıktan ve boya tanımlandığı şekilde hazırlandıktan sonra uygulamaya geçilecektir. Uygulamada ekipmanda boya hazırlığı kadar önemlidr. Airless sistemler tavsiye edilmektedir. Mutlaka belirtilen oranlarda tiner karışımı yapılamalı ve 5 derecenin altında uygulanmamalıdır. Kat üzerine kat uygulaması yapılabilir. 2 kat uygulama önerilmektedir. Yaş üzerine yaş uyulamalarda 1, kat uygulamadan sonra en az 30 dakika flash off süresi beklenmelidir. Bu süre geçtikten sonar ikinci kat  boya uygulaması yapılabilir. 
 
KURUMA SÜRESİ : 20 derece ve %65 nem ortamı düşünüldüğünde, toz tutma kuruması 1-2 saat, dokunma kuruması 4-7 saat, montaj kuruması 24 saat  ve  tam kuruma 96 saat olmalıdır. 
 
BOYANABİLEN ALAN : İki katta, yüzeye bağlı olarak 1lt ile 3-4 m2 alan boyanabilmektedir.( 200 mikron kuru film kalınlığı baz alınarak hesaplanmıştır )

GÜVENLİK UYARILARI : Çocukların ulaşabileceği yerden uzak tutunuz. Serin yerde muhafaza ediniz. 10-25 derece arası önerilmektedir. Göz ile temasında bol su ile yıkayınız ve doktora başvurunuz. Yutulması halinde hemen doktora başvurunuz.
 
TEHLİKE UYARILARI : Yutulduğunda sağlığa zaralıdır.


Yükleniyor
Yükleniyor...