x

EPP-TNK - TANK İÇİ BOYASI

EPP-TNK - TANK İÇİ BOYASI

TANIM : Özel modifiye edilmiş epoksi reçine esaslı, iki bileşenli boyadır. Özellikle kimyasal dayanım istenen tankaların içerisinde kullanılmaktadır. Mazot, benzin gibi kimyasallara karşı direnci son derece yüksektir. Depo içinde koruma maksadı ile kullanılmaktadır. Oluşturduğu çapraz bağlanma sayesinde son derece kuvvetli kaplamalar oluşturmaktadır. 
 
KULLANIM ALANLARI : Özellikle depolama ve taşıma tanlşarında kullanılmak üzere tasarlanmış asit, baz gibi kimyasal maddelere maruz kalan metal ve beton yüzeylerde, kullanımı önerilmektedir. Fiziksel ve kimyasal daynımları çok yüksektir.
 
ÇÖZÜCÜ : Solvent – Epoksi tiner
 
GÖRÜNÜM : Mat
 
RENKLER : İstenilen her renk üretilebilmektedir.
 
AMBALAJ : 24  kg 1.komponent ve 4 kg 2.komponent 
 
DEPOLAMA : Malzeme serin ve kuru yerde saklanmalı, malzeme kaplarının kapakları daima kapalı olmalıdır. +5 derecenin üzerinde muhafaza edilmesi uygun olacaktır. Uygun şartlarda depolama ömrü 1 yıldır.
 
BOYA HAZIRLAMA : Kullanmadan önce mutlaka  karıştırmalıyız.  Açık ambalajlar kullanılmamalıdır ve tedarikçi ile temasa geçilmelidir.  Boya hazırlamada iki komponetli olunmasından dolayı karışımın uygun belirtilen oranlarda yapılması çok önemlidir. Belirtilen değerlerden farklı olacak karışım tüm teorik değerleri yanlış kılacaktır.
    

KARIŞIMIN YAPILMASI: 1.koponent boya ve 2.komponet sertleştirici olarak adlandırılmaktadır. Boya ile sertleştirici ağırlıkça 6:1 oranında karıştırılmalıdır. Bu karışım net olmalı, az yada fazla ilave edilmemesine özen gösterilmelidir. Bu karışım yapıldıktan sonra epoksi tiner ile uygulama akışkanlığına getirilmelidir. Karışım yapıldıktan sonra 4-8 saat arasında tüketim yapılmalıdır. Aksi durumda karışım jel olacaktır ve kullanılmaz hale gelecektir. İki komponent karıştırıldıktan itibaren kuruma reaksiyonu başlamaktadır. Bu sebepten dolayı uygulanacak miktar kadar karışım yapılmalıdır.
 
YÜZEY HAZIRLIĞI : Uygulanacak yüzey yağdan, kirden arındırmalıdır. Yüzeydeki katı parçalat ve tabakalar mutlaka yüzeyden arındırılmalıdır. Direncin sağlanması için yüzey temizliği son derece önemlidir.
 
UYGULAMA ISISI : Hava ve yüzey ısısının +5 ile +30 arasında olmasına dikkat edilmelidir. Bağıl nem değerlerinde sıcaklık kadar önemlidir.Yüzey sıcaklığı çiğlenme noktasının en az 3 °C üstü olmalıdır.

UYGULAMA ŞEKLİ : Aırless veya havalı tabanca ile

UYGULAMA : Boyanacak yüzey hazırlığı yapıldıktan ve boya tanımlandığı şekilde hazırlandıktan sonra uygulamaya geçilecektir. Uygulamada ekipmanda boya hazırlığı kadar önemlidr. Fırça veya rulo kullanımı uygun olacaktır. Ancak tabanca ile uygulamada herhangibir problem yaşanmamaktadır. Mutlaka belirtilen oranlarda karışım yapılamalı ve 5 derecenin altında uygulanmamalıdır. Kat üzerine kat uygulaması yapılabilir. 2 kat uygulama önerilmektedir. Yaş üzerine yaş uyulamalarda 1, kat uygulamadan sonra en az 30 dakika flash off süresi beklenmelidir. Bu süre geçtikten sonra ikinci kat  boya uygulaması yapılabilir. 

KURUMA SÜRESİ : 20 derece ve %65 nem ortamı düşünüldüğünde, toz tutma kuruması 1 saat, dokunma kuruması 4 saat, montaj kuruması 8 saat  ve  tam kuruma 72 saat olmalıdır. 
 
BOYANABİLEN ALAN : 100 mikron kuru film kalınlıkda teorik ve yüzeye bağlı olarak 1kg ile 5 m2 alan boyanabilmektedir.
 
GÜVENLİK UYARILARI :    Çocukların ulaşabileceği yerden uzak tutunuz. Serin yerde muhafaza ediniz. 10-25 derece arası önerilmektedir. Göz ile temasında bol su ile yıkayınız ve doktora başvurunuz. Yutulması halinde hemen doktora başvurunuz.


Yükleniyor
Yükleniyor...