x

MyTek Termal Boya Yalıtım Sistemleri

Merkezi Amerika / Florida olan Hy-Tech Thermal Solutions, NASA ile ortak araştırma ve geliştirme çalışmaları yapmaktadır.  Boya ürün gamı olarak ısı yalıtımlı boyalar (ASTM Standartlarına göre) ile yangın geciktirici boyaların (BS, EN, GOST Sertifikalı) sertifikalı olarak üretimini yapmaktadır. Ayrıca, inşaat boyaları ve sanayi boyalarında da yüksek kaliteli ürünler üretmektedir.
 
Hy-Tech Thermal Solutions  Firması, Mikro Seramik Seramik Kürecikler ana madde olmak üzere, kullanım alanlarına göre her türlü yalıtıma cevap verecek çok geniş bir üretim çeşidi yelpazesine sahiptir.
 
Mikro Seramik Kürecikler içi boş küçük bir topa benzeyen yapıda olup, yanmaz ve tepkimeye girmezler. 280 Kg/cm2 basınca dayanır ve yaklaşık 1800 oC'da yumuşamaya başlar. Mikro küreciklerin içinde herhangi bir gaz mevcut değildir. Fizik yasalarına göre vakum içerisinde hiçbir madde olmadığından, hiçbir etki iletim yolu ile vakumdan geçemez. Mikro Kürecikler bu özelliği ile boya içerisine karıştırıldığında, birbirlerine daha da yaklaşarak boyadan daha hafif olduklarından yüzeyde bir film şeridi oluşturur. Yüzeyin kuruması ile birlikte içleri vakumlu mikro seramik kürecikler, yapıları sayesinde yüzeydeki ısı transferini minimum düzeye indirir. Mikro Seramik Kürecik katkılı boyalar, güneş ışınlarının %90'ını, ultraviyole ışınlarının %85'ini geri yansıtırlar. Uygulandığı atmosfere açık yüzeylerde ısı yalıtımını sağlar, nemi önler, korozyona karşı kesin çözüm sağlar, ultraviyole ışınlardan korur, ses yalıtımı sağlar ve termit gibi böcekleri uzak tutar. Hy-Tech boya katkısı kesinlikle toksik madde içermediği için doğa ve insan sağlığı ile barışıktır.
 
2009 yılında ise yangın yalıtımı ürünleri geliştirmek ve geliştirdiği ürünleri pazarlamak amaçlı Firetek firması kuruldu. İlk ürünü ise şu anda Dünya'da geliştirilmiş olan en iyi yangın geciktirici boyalardan biridir. Bu sayede daha az boya ile daha yüksek izolasyon değerleri alınabilmektedir. Ürün BS, EN ve GOST standartlarına göre test ettirilmiştir.

Yükleniyor
Yükleniyor...