x

Çatı Yalıtımı


ÇATI KAPLAMASI ROOF GUARD

İkisi birarada, Çatılarda su ve ısı yalıtımı
Su bazlı akrilik çatı boyasıdır.
 
Esnekliği son derece yüksektir, 00 - 00 ve binalarda su ve ısı yalıtımı yapmak maksadı ile kullanılmaktadır. Küf, mantar ve yosuna karşı son derece etkilidir. Buhar geçirgenliği  den yüksektir.
 
-3 4 dereceye kadar esneyebilmektedir. U direnci son derece yüksektir. Güneş ışınları ile barışık olup, esnekliğini güneş altında kaybetmemektedir.
 
Çatılarda Hy-Tech Roof Guard uygulayın 30 a varan ısı izolasyonu sağlayın ve su problemine son verin. 

ÇATILAR BEYAZ MI OLMALI?

Yansıtıcı bir çatı katı uygulamasını düşünen birçok kişi, renkle ilgilenmektedir. Florida Güneş nerisi, yaklaşık 3 farklı çatı malzemesinin güneş yansıtmasını değerlendirdi ve ölçülen veriler, beyaz çatı malzemelerinin genellikle en iyi performansı sergilediğini gsterdi. Beyaz malzemeler güneş ışınları karşısında oldukça yüksek yansıtıcılık zelliğine sahiptirler, aynı zamanda uzak kızıltesi blgede oldukça yayılma zelliğine de sahiptirler. Bir başka deyişle, beyaz malzemeler güneş ısısını kuvvetli bir şekilde yansıtırlar ve bunların emdikleri her hangi bir ısı, hemen daha soğuk dış ısılara yayılır.
 
Ancak gümüş yansıtıcı alüminyum boyalar basit beyaz bir kaplama grevi grmez. Çünkü, alüminyum ince kat boyaları yüksek güneş ışığı yansıtma zelliğine sahip olmalarına rağmen, düşük kızıltesi yayılma zelliğine sahip olmaları bunların ne olursa olsun tuttukları ısıyı yaymaktan ziyade emerler ve bu da bu boyaların yansıtma zelliklerini olumsuz ynde etkiler.

Yükleniyor
Yükleniyor...