x

ICMP - ANTİBAKTERİYEL İÇ CEPHE BOYASI

ICMP - ANTİBAKTERİYEL İÇ CEPHE BOYASI

TANIM : Patentli iç cephe SÜT BOYASIDIR. Doğal hammaddelerden imal edilmekte olup iç cephelerde Hacettepe Üniversitesi Mikrobiyoloji Anabilim Dalı Tarafından "ANTİ BAKTERİYEL" belgeli tek boyadır. Organik hammaddeleri sayesinde iç cephelerde son derece sağlıklı bir kaplama oluşturmaktdır. Boya Tabakası üzerinde bakteri oluşmadığını belgeleyen ASTM E 2180 Raporuna sahiptir. Suya dayanıklılığı yüksektir ve su itici özelliği vardır. Yüzeyin nefes almasına müsaade eder ve bu sayede nem oluşumunu engellemektedir. Antibakteriyel özelliği sayesinde küf oluşumunu engeller. Toksit madde içermez alev ilerletmez.

ÇÖZÜCÜ : Su
 
RENKLER : Katalog Renkleri
 
AMBALAJ : 20 Kg
 
DEPOLAMA : Ortam ısısı +5 ile +30 °C olan mekanlarda açılmamış ambalajında min. 1 yıl bozulmaz.
 
BOYA HAZIRLAMA : Boyayı kullanmadan önce mutlaka karıştırmalıyız.  Açık ambalajlar kullanılmamalıdır ve tedarikçi ile temasa geçilmelidir. 
 
YÜZEY HAZIRLIĞI : Uygulanacak yüzey mutlaka yağdan, kirden, eski kabaran boyalardan arındırmalıdır. Çatlaklar doldurulmalıdır. Boya kireçli yüzeylere kesinlikle yapışmaz, mutlaka kireçten arındırılmalıdır.
 
UYGULAMA ISISI : Hava ve yüzey ısısının +5 ile +30 arasında olmasına dikkat edilmelidir.
 
UYGULAMA ŞEKLİ : Fırça, Rulo veya Aırless tabanca
 
UYGULAMA : Astar olarak kendi astarı önerilmektedir. Bir kat çok ince astar uygulanmasından sonra son kat uygulanmasına geçilebilir. Su ilavesi en fazla %20 ye kadar  yapılmalıdır. Ürüne     başka boya ve solvent ilave edilmemelidir. Boyanın 5oC derecenin altında     uygulanmamasına dikkat edilmelidir. İki kat uygulama önerilmektedir. İlk katın daha ince     ve son katın dolgulu olması performansı arttıracaktır. Katlar arasında 2 saat beklenmesi     tavsiye edilmektedir. 
 
KURUMA SÜRESİ : 20 derece ve %65 nem ortamı düşünüldüğünde, toz tutma  kuruması 1 saat, dokunma kuruması 2 saat , 2 kat uygulama 4 saat ve tam  kuruma 24 saat olmalıdır.
 
BOYANABİLEN ALAN : İki katta, yüzeye bağlı olarak 1lt ile 5-6 m2 alan boyanabilmektedir.
 
GÜVENLİK UYARILARI : Çocukların ulaşabileceği yerden uzak tutunuz. Serin yerde muhafaza ediniz. 10-25 derece arası önerilmektedir. Göz ile temasında bol su ile yıkayınız ve doktora başvurunuz. Yutulması halinde hemen doktora başvurunuz.
 
TEHLİKE UYARILARI : Yutulduğunda sağlığa zaralıdır.
 
DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN HUSUSLAR:
Yüzeyler sonkat uygulamasından sonra en az 24 saat yağmur ve dondan korunmalıdır.
Hava ve yüzey ısısının +5 derecenin altına düşeceği bilinen durumlarda uygulama yapılmamalıdır.
Şiddetli rüzgar altında ve aşırı sıcak günlerde uygulamalarda performans farklılıkları görülebilir.
Kesinlikle yabancı malzeme ilave edilmemelidir.


Yükleniyor
Yükleniyor...