x

AS - AQUA ACRİL ASTAR

AS - AQUA ACRİL ASTAR

TANIM : Su bazlı akrilik iç ve dış cephe astarıdır. Uygulandığı yüzeyi boya uygulamasına hazırlar. Solvent içermez, nefes alır, kokusuzdur ve alkalilere dayanıklıdır. Sonkat uygulamalar gibi astarda antibakteriyeldir ve küf oluşmaması için uygun ortam oluşturur.
 
ÇÖZÜCÜ : Su

RENKLER : Şeffaf
 
AMBALAJ : 15 Kg.
 
DEPOLAMA : Ortam ısısı +5 ile +30 °C olan mekânlarda açılmamış ambalajında min. 1 yıl bozulmaz.
 
BOYA HAZIRLAMA : Astarı kullanmadan önce mutlaka karıştırmalıyız.  Açık ambalajlar kullanılmamalıdır ve tedarikçi ile temasa geçilmelidir. 
 
YÜZEY HAZIRLIĞI : Uygulanacak yüzey mutlaka yağdan, kirden arındırmalıdır. Çatlaklar doldurulmalıdır. Boya kireçli yüzeylere kesinlikle yapışmaz, mutlaka kireçten arındırılmalıdır.
 
UYGULAMA ISISI : Hava ve yüzey ısısının +5 ile +30°C arasında olmasına dikkat edilmelidir.
 
UYGULAMA ŞEKLİ : Fırça, Rulo veya Aırless tabanca
 
UYGULAMA : Astar uygulamasında 1 kg ürün için %50 su ilavesi yapılmalıdır. Bu ilave sonrasında uygulama yapılmalıdır. Sonkat uygulamalar için tamamen suyun yüzeyden uzaklaşmasını, yüzeyin kurumasını beklemek gerekmektedir. Tam ve uygun oranda uygulanan astar son katın performansını olumlu yönde destekleyecektir ve son kat sarfiyatını ciddi bir şekilde azaltacaktır.

KURUMA SÜRESİ : 20 derece ve %65 nem ortamı düşünüldüğünde, toz tutma kuruması 1/2 saat tam kuruma 24 saat olmalıdır.
 
BOYANABİLEN ALAN : Tek katta, yüzeye bağlı olarak 1kg ile 8-10 m2 alan boyanabilmektedir.

GÜVENLİK UYARILARI : Çocukların ulaşabileceği yerden uzak tutunuz. Serin yerde muhafaza ediniz. 10-25 °C derece arası önerilmektedir. Göz ile temasında bol su ile yıkayınız ve doktora başvurunuz. Yutulması halinde hemen doktora başvurunuz.
 
TEHLİKE UYARILARI : Yutulduğunda sağlığa zararlıdır.


Yükleniyor
Yükleniyor...