Yoğun olarak suya maruz kalan veya dış ortamlarda bulunan ahşaplar ile, tik, maun, gül ağacı gibi sert ahşapların kolay ve hızlı bakımı için tasarlanmış özel bir üründür.
 
ÖZELLİKLERİ :
Özel formülasyonu sayesinde mükemmel UV dayanımı ve su direnci sağlar. Ahşap tarafından emilimi kolaydır. Ahşabın doğal dokusunu bozmaz, nefes almasını sağlar, ahşaba dekoratif bir görünüm kazandırır.
 
UYGULAMA ALANI :
Özellikle yüzme havuzu kenarlıkları ve merdivenleri, gemi güverteleri, bahçe mobilyaları gibi suyla yoğun temas içinde olan tüm dış mekanlarda güvenle kullanılabilir.
 
UYGULAMA ŞEKLİ :
Yüzey Hazırlama :
• Uygulama yapılacak yüzeyler yağ, kir, reçine ve tozdan arındırılmalı, eski boya ya da vernik kalıntılarından tümüyle temizlenmiş olmalıdır. Bünyesinde reçine ve doğal yağlar ihtiva eden sert ahşaplar üzerine uygulama yapılmadan önce, yüzeyin yağdan temizlenmesi için Dyo Selülozik Tiner ile silinmelidir. 
Uygulama :
• Massiveline Tik Yağı kullanıma hazırdır. Uygulama için yassı bir fırça ile temiz ve kuru bir bez yeterlidir. Uygulamadan önce iyice karıştırılır. Homojen bir görüntü elde edebilmek için uygulama ahşabın damarları yönünde ve eşit miktarda fırça ile sürülerek yapılmalı ve ahşabın yağ ile doyurulması sağlanmalıdır. Yüzeyde kalan fazla yağ, yaklaşık 15-20 dakika sonra temiz bir bez ile silinmelidir. 
• Genellikle tek kat uygulama yeterlidir. Ancak yüksek emiciliği olan ahşaplarda ve zorlu hava koşullarına maruz kalan yerlerde iki kat uygulama tavsiye edilir. Dokunma kurumasını 4 saatte tamamlar, katlar arası bekleme süresi 12-24 saattir. 
• Uygulama sonrası fırça ve aletlerin temizliği Dyo Sentetik Tiner ile yapılabilir.
 
UYGULANABİLEN ALAN :
Uygulandığı ahşabın cinsine bağlı olarak, tek katta 1 L ile 18-20m² alan kaplanabilir.

Bilgi Formu