Akrilik emülsiyon esaslı, şeffaf, parlak, dekoratif son kat ahşap verniğidir.

 
ÖZELLİKLERİ :
Ahşabın doğal rengini bozmaz, nefes almasını sağlayarak nem oluşumunu engeller, çatlama ve soyulma yapmaz. Su iticiliği mükemmeldir. Sararmaya karşı dirençlidir. Çabuk kurur.
 
UYGULAMA ALANI :
Her türlü iç ve dış cephelerde kullanılan ahşap doğrama, ahşap cephe kaplaması ve ahşap bahçe mobilyalarında kullanıma uygundur.

 
UYGULAMA ŞEKLİ : 
Uygulama Şekli :
• Yeni yüzeyler, yağ, kir ve talaş tozlarından temizlenmelidir. Eski ahşap yüzeylerde, boyası dökülmüş yada kaplaması bozulmuş ise, zımparalama yapılmalı ve zımparalama işleminden sonra yüzey temizlenmelidir.
•Yüzeyin bakteri, küf, mavi leke ve ahşap kurtlarına karşı daha etkin bir koruma isteniyorsa, Massiveline Su Bazlı Ahşap Koruyucu kullanılmalıdır.
 
Boyama :
• Massiveline Su Bazlı Ahşap Koruyucu uygulamasından min. 4 saat sonra, Massiveline Su Bazlı Ahşap Verniği uygulanmalıdır. %5-10 su ile inceltilerek fırça veya rulo ile iki veya yüzeyin emiciliğine bağlı olarak, üç kat, katlar arası 3-4 saat beklenerek uygulanır. Püskürtme tabancası ile uygulamada, %10-20 su ile inceltilir. Ürün, kimyasal yapısı gereği, uygulamadan hemen sonra yüzeyde süt beyaz görünümde olmasına rağmen, kurudukça şeffaf bir yüzey elde edilir.
 
UYGULANABİLEN ALAN :
Uygulandığı ahşabın cinsine bağlı olarak, tek katta 1 L ile 10-12 m2 alan kaplanabilir.
 
GÜVENLİK UYARISI :
S2 Çocukların ulaşabileceği yerlerden uzak tutunuz.

Bilgi Formu