Dyojen Soft Mat, akrilik/PU emülsiyon esaslı, dekoratif iç cephe son kat boyadır.

ÖZELLİKLERİ :
İki farklı reçinenin birbirlerini tamamlayıcı özellikleri sayesinde daha güçlü yapıda, özel matlıkta, Hybrid teknolojisi ile üretilen, iç cephe boyasıdır. Yapısındaki reçinelerin özelliklerinden dolayı, çay, kahve, renkli içecekler ve mürekkep lekelerinin boya filmi üzerine penetrasyonunu engeller, oluşan parmak izi, her türlü is lekeleri, toz ve diğer yüzey lekelerin konvansiyonel boyalardan farklı olarak güç sarfetmeden, kolayca temizlenmesine olanak verir. Fırça ve rulo izi bırakmaz. Çok yüksek örtme gücüne sahiptir. Uygulandığı alanlarda oluşturduğu boya filminin sertliğinden dolayı yüksek aşınma direnci sağlar. Kokusuz özelliği ile insan ve çevre dostudur. 

UYGULAMA ALANI :
Binaların iç kısımlarında her türlü duvar yüzeylerde kullanılır.
 

UYGULAMA ŞEKLİ :

Yüzey Hazırlama :

• Yeni boyanacak yüzeylerde; Dyorit Macun veya toz macunlar ile yüzey düzgünleştirilmelidir. Macun uygulanmış yüzeylere Dyo Albin Astar veya Dyobinder uygulanır. “ Astarlama işleminde kesinlikle izolasyon astarları kullanılmamalıdır.” 

• Eski boyalı yüzeylerde ; yüzey her türlü yağ, kir, gevşek ve kabarmış tabakalardan temizlenmelidir. Gerekli görülen yerlerde Dyorit Macun veya toz macunlar ile yüzey düzeltme işlemi yapıldıktan sonra, tüm yüzeye Dyo Albin Astar uygulanır. Renk değişimi yapılmak istenilen yüzeylerde Dyojen Soft Mat İç Cephe Duvar Boyası uygulaması öncesinde Dyo Geçiş Astarı tek kat halinde uygulanır. 

• Eski sentetik boyalı yüzeylerde ; yüzey hafifçe zımparalanıp, zımpara tozları yüzeyden uzaklaştırıldıktan sonra Dyo Geçiş Astarı tek kat halinde uygulanır.

 

Bilgi Formu